Klub zdrowia – 9 lutego

Klub zdrowia - 14 październik

Zapraszamy na najbliższe spotkanie katowickiego Klubu Zdrowia już 9 lutego. Tematem przewodnim będzie: HOMOCYSTEINA – MAŁO ZNANE DUŻE ZAGROŻENIE

Homocysteina to aminokwas siarkowy powstający na skutek przemian metabolicznych białkowych pokarmów zwierzęcych.  Jej przemiana w aminokwasy niezbędne dla organizmu uzależniona jest jednak od obecności odpowiedniej ilości witamin z grupy B a w szczególności: B6, B9 (kwasu foliowego) oraz B12.

Badania przeprowadzone w naszym kraju wykazały podwyższony poziom homocysteiny we krwi u co szóstego Polaka. W związku z powyższym rodzą się pytania: jakie zagrożenia niesie za sobą nadmiar homocysteiny, jaki poziom homocysteiny we krwi należy uznać za bezpieczny dla zdrowia, jakie komórkowe składniki odżywcze (modulatory) pomagają skutecznie regulować jej poziom oraz dlaczego większość społeczeństwa nie posiada wiedzy na temat szkodliwości homocysteiny? Po odpowiedzi na powyższe pytania oraz więcej informacji na ten niezwykle interesujący temat, serdecznie zapraszamy na lutowe spotkanie klubu zdrowia.

Prelegentem będzie promotor zdrowia Roman Bartosik.

Katowice ul. Sobieskiego 11 (sala C na pierwszym piętrze), godzina 18:00, 09.02.2020 r.

Do zobaczenia!